Construction Equipment Polska
Koparka elektryczna pracująca w miejscu rekreacji, jakim jest ośrodek narciarski
Elektryczny sprzęt budowlany Volvo
Elektryfikacja miejsc rekreacji i parków

Wydajny sprzęt budowlany w procesie elektryfikacji sektora rekreacji

Rekreacja daje możliwość odprężenia się, skupienia na dobrym samopoczuciu i miłego spędzenia czasu wolnego. Uważamy, że odgrywa kluczową rolę w prowadzeniu zdrowego i szczęśliwego życia – w każdej formie, czy to obejmującej sport, kulturę czy rozrywkę.

Uważamy również, że przy utrzymywaniu terenów rekreacyjnych ważne jest, aby pozostawiać jak najmniejszy ślad węglowy. Mniejsza emisja, niższy poziom hałasu i bardziej zrównoważone metody pracy przynoszą naturalne korzyści dla dobra zarówno planety, jak i naszego zdrowia i samopoczucia.

Właśnie dlatego rozwiązania zeroemisyjne odgrywają tak ważną rolę w pracach konserwacyjnych i rozwojowych w sektorach rekreacji, wypoczynku, turystyki i hotelarstwa. Elektryczne maszyny budowlane już teraz udowadniają swój potencjał w wielu różnych projektach, od ośrodków narciarskich po pola golfowe, od winnic po parki i ogrody zoologiczne.

Nasz elektryczny sprzęt budowlany nie emituje żadnych spalin, pracuje niemal bezgłośnie, a jego obsługa jest wygodniejsza – to oznacza nie tylko lepsze miejsce pracy dla operatorów, lecz także bardziej przyjazne otoczenie dla osób mieszkających i relaksujących się w pobliżu. Te zalety otwierają nowe możliwości biznesowe przed każdym, kto chce wykonywać prace w branży rekreacyjnej, przy mniejszej emisji dwutlenku węgla.

Narzędzia i sprzęt z zasilaniem elektrycznym stają się coraz bardziej powszechne w zastosowaniach w sektorze rekreacji. Teraz większe rozwiązania zeroemisyjne udowadniają swój potencjał. Elektryczne ładowarki kołowe i koparki wyróżniają się taką samą wydajnością jak ich odpowiedniki z silnikami wysokoprężnymi, ale nie wpływają negatywnie na środowisko.

Są doskonałe do takich zadań jak równanie terenu, roboty ziemne, kopanie czy załadunek materiałów. Tymi maszynami budowlanymi można teraz realizować duże projekty, nie spalając przy tym oleju napędowego. Gdy do wyboru jest tak wiele rozwiązań ładowania odpowiednich do różnych zastosowań i miejsc, znalezienie źródła energii do ich zasilania jest łatwiejsze niż mogłoby się wydawać.

Maszyny elektryczne są idealnym rozwiązaniem zapewniającym bardziej zrównoważone metody pracy przy utrzymywaniu torów MTB i spokojniejsze otoczenie w parkach rozrywki.

Pokaż więcej

Elektryczny sprzęt budowlany w oddalonym ośrodku narciarskim

Zeroemisyjne budownictwo jest możliwe nawet w najbardziej oddalonych miejscach. Koparka ECR25 Electric odegrała kluczową rolę w przebudowie jednej z najdłuższych tras kolejki linowej na świecie: na kultowym szczycie Alp Szwajcarskich, Schilthorn. Ta niemal bezgłośna maszyna elektryczna z powodzeniem pracowała na wysokości blisko 3000 metrów, wykopując i tworząc fundamenty pod nową stację będącą częścią imponującego ośrodka narciarskiego. Nowa kolejka linowa obsługiwana przez firmę Schilthornbahn AG będzie przewoziła więcej pasażerów, skracając czas podróży. To dowodzi, że rozwiązania elektryczne sprawdzają się nie tylko przy pracach w zatłoczonych miastach i wewnątrz budynków. Ten projekt pokazuje wszechstronność rozwiązań zeroemisyjnych, które zapewniają najwyższą moc i wydajność w trudnych warunkach, na przykład w oddalonych ośrodkach narciarskich.

Koparka elektryczna na dużej wysokości

Łatwy dostęp do ładowania w ośrodkach narciarskich

Podobnie jak w przypadku wielu ośrodków narciarskich, w projekcie Schilthorn wykorzystywano energię elektryczną z wyciągu narciarskiego. Gdy koparka ECR25 Electric wymagała dłuższego ładowania, na przykład na końcu dnia, wystarczyło ją podłączyć do istniejącego źródła zasilania kolejki linowej. Co więcej, ta kolejka jest zasilana w 100% energią wodną wytwarzaną w pobliskiej dolinie Lauterbrunnen. W związku z tym jest to pod wieloma względami znacznie bardziej zrównoważony wybór niż maszyny z silnikami wysokoprężnymi, ponieważ nie trzeba transportować na szczyt góry paliw kopalnych potrzebnych do zasilania tych maszyn. A gdy w trakcie realizacji projektu jest konieczne szybkie naładowanie koparki elektrycznej, aby móc kontynuować prace, operatorzy mają do dyspozycji szybką ładowarkę pokładową.

Zeroemisyjna praca w zimnych warunkach

Kolejną zaletą elektrycznego sprzętu budowlanego jest to, że może pracować w niższych temperaturach. Operatorzy pracujący przy realizacji tego alpejskiego projektu doceniają dużo szybszy rozruch maszyn elektrycznych w porównaniu z ich odpowiednikami z silnikami wysokoprężnymi, których uruchomienie potrafi zająć nawet godzinę. W przypadku ośrodków narciarskich, takich jak ten, kolejnym potencjalnym wyzwaniem związanym z tradycyjnymi maszynami z silnikami wysokoprężnymi mogą być problemy z pracą silników na dużej wysokości z powodu rozrzedzonego powietrza i niskiej temperatury. Jednak rozwiązanie z napędem elektrycznym, jak koparka ECR25 Electric, całkowicie eliminuje to wyzwanie. Dla takich specjalistycznych firm budowlanych jak Ghelma AG Baubetriebe, która odpowiada za projekt Schilthorn, jest to dodatkowy argument za tym, żeby odejść od silników wysokoprężnych na rzecz maszyn elektrycznych.

Korzyści ze sprzętu elektrycznego dla ośrodka narciarskiego
Koparka elektryczna pracująca w ogrodzie Eden
Kształtowanie krajobrazu w ogrodzie Eden
Zelektryfikowane kształtowanie krajobrazu

Krok naprzód w kierunku ośrodków narciarskich bez paliw kopalnych

Jedno z największych szwedzkich przedsiębiorstw działających w sektorze narciarskim, SkiStar, wykorzystuje w swoim ośrodku narciarskim Hammarbybacken w Sztokholmie zeroemisyjną, zasilaną akumulatorowo flotę obejmującą ratraki, skutery śnieżne i maszyny budowlane, udowadniając, że dekarbonizacja ośrodka narciarskiego jest możliwa. Ten projekt pokazuje korzyści płynące z pracy niemal bezgłośnymi i zeroemisyjnymi maszynami budowlanymi w miejscu turystycznym, gdzie ludzie chcą przyjemnie spędzać czas w otoczeniu natury. Ponadto oddalone miejsca nie stanowią wyzwania, gdy te rozwiązania elektryczne są zasilane przez mobilny układ magazynowania energii, jak BESS od Volvo Energy – przeznaczony do ładowania większego sprzętu i samochodów ciężarowych.

Elektryczna ładowarka kołowa w ośrodku narciarskim

Zeroemisyjna budowa toru MTB

Zeroemisyjne rozwiązania Volvo pomagały w budowaniu kolejki górskiej osiągającej prędkość 40 km/h i toru MTB w ośrodku SkiStar w szwedzkiej miejscowości Sälen, umożliwiając realizację projektu w jak najbardziej zrównoważony sposób. Przygotowanie szlaków rowerowych sprawia, że odwiedzający mają do wyboru szereg aktywności przez cały rok, a nie tylko zimą, gdy stoki narciarskie są zaśnieżone. Wykorzystując maszyny elektryczne do utrzymywania tej wszechstronnej atrakcji turystycznej, odwdzięczamy się środowisku naturalnemu, które daje nam tak wiele.

Budowa torów MTB przy użyciu maszyn elektrycznych

Elektryczna ładowarka kołowa pracująca w parku narodowym

Włodarze parku Maryland National Capital Park na przedmieściach Waszyngtonu mają ambitny plan przyjęcia bardziej zrównoważonego podejścia do utrzymania terenu. To niełatwe zadania zważywszy na powierzchnię obejmującą 26 000 akrów terenów parkowych i ponad 165 mil szlaków. Kierując się potrzebą ochrony naszej planety, jak również wymaganiami społeczeństwa i wybranych urzędników, jedną z wprowadzanych teraz inicjatyw parku jest rozszerzenie floty o elektryczne maszyny budowlane. Zalicza się do nich zeroemisyjna ładowarka kołowa L25 Electric, której wprowadzenie było łatwe dzięki prostemu ładowaniu oraz niskim wymaganiom w zakresie konserwacji i szkolenia.

Maszyny elektryczne w Maryland

Elektryczne maszyny budowlane pomagają w dekarbonizacji motorsportu

Podobnie jak budownictwo, świat motorsportu musi odrzucić tradycyjne sposoby myślenia i wprowadzić bardziej zrównoważone praktyki. Tym się kierowaliśmy, nawiązując współpracę z organizatorami rallycrossowych mistrzostw świata – World Rallycross Championship. Razem pomagamy przesuwać granice elektromobilności nastawionej na wysokie osiągi, wystawiając elektryczny sprzęt budowlany na próbę podczas budowania i utrzymywania torów wyścigowych World RX na całym świecie. Elektryczne serie wyścigowe pokazują, że bardziej zrównoważone podejście też może dostarczać zastrzyk adrenaliny.

Elektryczny sprzęt budowlany w serii World RX

Koparka elektryczna buduje świadomość w klubie golfowym

Dealer sprzętu budowlanego Volvo, ROMCO Equipment, niedawno miał swój udział w zawodach BuildWitt Dirt World Open w klubie Golf Club of Houston. Główka puttera zbudowana przez firmę Werk-Brau okazała się hitem, szczególnie na cichej elektrycznej minikoparce ECR18 Electric, dzięki której zawodnicy mogli w spokoju skupić się na prostym pokierowaniu piłeczki. Był to świetny sposób na „budowanie” świadomości na temat elektrycznego sprzętu budowlanego, który idealnie sprawdza się w klubach golfowych, ponieważ nie rozprasza graczy hałasem.

Zrównoważony rozwój i turystyka

Koparka elektryczna pracująca w klubie golfowym

Niemal bezgłośna praca na polu golfowym

Zeroemisyjna praca ma szczególnie duże znaczenie na terenach rekreacyjnych, takich jak pola golfowe. Brak spalin i hałasu oznacza minimalny wpływ na otoczenie – dzięki temu maszyny elektryczne mogą pracować nawet wtedy, gdy wymagana jest cisza i spokój.

Elektryczna ładowarka kołowa pracująca w winnicy

Winnice działający w zrównoważony sposób

Najlepsze winnice, takie jak Sandalford Winery, rozumieją potrzebę szanowania natury. Przejście na ładowarkę kołową L25 Electric do wykonywania codziennych zadań było zatem łatwym wyborem w ramach szerszego zakresu inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju. Efekt? Doskonała wydajność, działanie zgodnie z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym i minimalny wpływ na środowisko.

Elektryczny sprzęt budowlany w miejskim zoo

Elektryczny sprzęt budowlany w zoo

Zwierzęta potrzebują spokojnego otoczenia tak samo jak ludzie. Rozwiązania z napędem elektrycznym zapewniają zwierzętom w łotewskim ogrodzie Riga Zoo niezbędny spokój. Ponadto L25 Electric może pracować bez przerwy nawet przez sześć godzin, czyli przez prawie cały dzień, umożliwiając wykonanie wszystkich wymaganych zadań.

Elektryczny sprzęt budowlany w parku rozrywki

Parki rozrywki

Niemal bezgłośny elektryczny sprzęt budowlany jest idealnym rozwiązaniem do prac konserwacyjnych i budowlanych w parkach rozrywki. Nie tylko pomaga zachować rekreacyjne warunki dla odwiedzających, lecz także dzięki zerowej emisji spalin jest szczególnie korzystny dla rodzin i młodych ludzi.

Zeroemisyjne maszyny budowlane
Budownictwo bezemisyjne
Dlaczego warto przejść na maszyny elektryczne?

Korzyści z elektryfikacji sektora rekreacji

Wspólnym mianownikiem wielu różnych segmentów branży rekreacyjnej są ludzie. Czy to pola golfowe, ośrodki narciarskie, winnice czy ogrody zoologiczne – wszystkie te miejsca są dla ludzi. Dlatego rozwiązania zeroemisyjne odgrywają tak ważną rolę w dbaniu o zdrowie i dobre samopoczucie wszystkich dookoła. Hałas stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia, ale elektryczne ładowarki kołowe i koparki nie emitują go prawie wcale, dzięki czemu nie zakłócają spokoju. To pozwala prowadzić prace, nie przeszkadzając ludziom oddającym się rekreacji. To tylko jedna z najważniejszych korzyści. Jest ich znacznie więcej.

Odkryj więcej korzyści, jakie przynosi elektryczny sprzęt budowlany

Ładowanie w sektorze rekreacji

Dostępnych jest wiele rozwiązań ładowania pomagających pracować przez cały dzień niezależnie od wykonywanego zadania. Istnieje możliwość podłączenia maszyny do zasilania na noc po zakończeniu zmiany, a jeśli to nie wystarcza, można używać szybkiej ładowarki podczas przerw. W przypadku prac w oddalonych miejscach lub tam, gdzie dostęp do sieci energetycznej jest utrudniony, z pomocą przychodzą mobilne stacje zasilania, na przykład akumulatorowe układy magazynowania energii PU40 lub PU500. Umożliwia to pracę niemal wszędzie.

Ładowanie maszyn budowlanych

Kalkulator czasu pracy

Sprawdź, jaki jest czas pracy na zasilaniu elektrycznym i którą ładowarkę wybrać

Oblicz

Kalkulator oszczędności kosztów

Dowiedz się, ile można zaoszczędzić, pozbywając się kosztów paliwa

Oblicz

Kalkulator redukcji emisji CO2

Dowiedz się, o ile można zmniejszyć ślad węglowy

Oblicz

Elektryczne maszyny budowlane – do wszystkich zastosowań

Zagospodarowanie odpadów i recykling

Zelektryfikowane zagospodarowanie odpadów i recykling

Wprowadzenie elektrycznego sprzętu budowlanego dobrze wpisuje się w strategię gospodarki o obiegu zamkniętym w większości zastosowań związanych z zagospodarowaniem odpadów i recyklingiem. Dzięki mocy i wszechstronności umożliwiającej dostosowanie ich do różnych wymagających zadań, szybko wymieniając osprzęt, rozwiązania zeroemisyjne udowadniają, że są równie wydajne jak maszyny z silnikami wysokoprężnymi, a przy tym zapewniają dodatkowe korzyści w postaci braku emisji spalin i przyjemniejszego środowiska pracy.

Zelektryfikowane zagospodarowanie odpadów i recykling
Rolnictwo

Zelektryfikowane rolnictwo

Bez rolnictwa nie bylibyśmy w stanie przetrwać ani się rozwijać. Pracując w bardziej zrównoważony sposób przy użyciu elektrycznego sprzętu budowlanego i emitując jak najmniej dwutlenku węgla, odwdzięczamy się naturze, która daje nam plony. Zaprzęgając do pracy zeroemisyjne rozwiązania przemysłowe, możemy zapewnić lepsze warunki ludziom, zwierzętom i uprawom.

Zelektryfikowane rolnictwo
Sieci infrastrukturalne

Zelektryfikowane prace przy instalacji mediów

Projekty infrastrukturalne są siłą napędową ciężko pracujących miast. Zapewniają nam dostęp do wody i energii elektrycznej. Utrzymywanie tych miejskich zasobów nie może jednak odbywać się kosztem naszej planety. Dlatego rekomendujemy wykorzystywanie potencjału rozwiązań zeroemisyjnych, aby budować bardziej zrównoważone – a przy tym wciąż wydajne i w pełni funkcjonalne – miasta dla nas i następnych pokoleń.

Zelektryfikowane prace przy instalacji mediów