+48 508 508 167 Change market Nasze oddziały Zaloguj się
Strona główna Elektryczny sprzęt budowlany Budownictwo i wyburzenia
Koparka elektryczna w sektorze budowlanym
Elektryczny sprzęt budowlany Volvo
Elektryfikacja sektora budowlanego i wyburzeniowego

Elektryczny sprzęt budowlany do prac budowlanych i wyburzeniowych

Elektryczny sprzęt budowlany zapewnia duże korzyści w sektorach budowlanym i wyburzeniowym. Brak emisji spalin, niższe koszty eksploatacji i konserwacji, wysoka wydajność i niemal bezgłośna praca to cechy maszyn elektrycznych, dzięki którym klienci mogą prowadzić bardziej zrównoważoną działalność przy zachowaniu wysokiej wydajności niezbędnej, aby zaspokoić potrzeby klientów.

40% rocznej globalnej emisji pochodzi z obszarów zabudowanych, co oznacza, że niemal połowa całej emisji na świecie wynika nie tylko z codziennej eksploatacji budynków, lecz także z całego okresu ich eksploatacji wraz z budową i wyburzeniem. Dlatego elektryfikacja budownictwa mieszkaniowego, komercyjnego czy przemysłowego oraz prac wyburzeniowych w tym sektorze stanowi duży krok w kierunku wyeliminowania paliw kopalnych z budowy.

Sektor ten obejmuje mnóstwo zadań, a to przekłada się na mnóstwo możliwości zastosowań elektrycznych.

Elektryczny sprzęt budowlany pozwala wykonywać szereg różnych prac w budownictwie – od oczyszczania terenu, przez prace ziemne i przygotowywanie działek, aż po przebudowy, remonty i naprawy domów, budynków komercyjnych, szpitali, szkół czy muzeów – z zachowaniem najwyższych standardów i mniejszym wpływem na środowisko.

Jeśli zaś chodzi o wyburzenia, maszyny elektryczne mają dużą siłę przebicia w przypadku tej trudniejszej strony sektora budowlanego – od rozbiórki i wyburzania budynków mieszkalnych, obiektów lub dużej infrastruktury, aż po załadunek gruzu i przywracanie terenu do pierwotnego stanu.

Mamy rozwiązania odpowiednie do wszelkich potrzeb – zarówno sprzęt kompaktowy ze zwartą ramą, który nie emituje żadnych spalin i umożliwia cichą pracę wewnątrz budynków lub w wąskich alejkach, jak i większe maszyny elektryczne o dużej mocy, które mogą wydajnie pracować przez cały dzień. Szczególnie w połączeniu z bogatą gamą wszechstronnych opcji ładowania dostosowanych do dostępności zasilania na placu robót.

Pokaż więcej

Elektryczny sprzęt budowlany w Slakthusområdet

W Volvo CE przygotowaliśmy rozwiązania w odpowiedzi na zapotrzebowanie władz Sztokholmu na plac budowy w 100% wolny od paliw kopalnych podczas transformacji 100-letniej dzielnicy Slakthusområdet w Szwecji. 23-tonowa zeroemisyjna koparka Volvo EC230 Electric została użyta do przenoszenia tysięcy metrów sześciennych ziemi i skał podczas prac ziemnych. Zasadniczo maszyna po naładowaniu w nocy miała wystarczającą ilość energii, aby pracować przez cały dzień, a gdy konieczne było doładowanie podczas przerw, klient korzystał z opcji szybkiego ładowania przy użyciu mobilnej jednostki zasilającej Volvo PU500.

EC230 Electric na placu budowy wolnym od paliw kopalnych

Praca w środowisku miejskim

Za sprawą niskiego hałasu i braku emisji spalin rozwiązania elektryczne pomagają ograniczyć wpływ prac budowlanych na środowisko miejskie. Idealnym przykładem jest Slakthusområdet. Już udało się ograniczyć emisję CO2 o 1808 ton – tyle, ile każdego roku wytwarza około 180 mieszkańców Szwecji – a to dopiero półmetek projektu. W tym 421 ton emisji ograniczono dzięki zastosowaniu sprzętu elektrycznego. Wyniki w połowie realizacji tego projektu pokazują, że niskoemisyjne place budowy nie są tylko planem na przyszłość, lecz już dziś pomagają tworzyć bardziej komfortowe, wydajne i zrównoważone otoczenie.

Sztokholm przechodzi na maszyny elektryczne
Współpraca władz Sztokholmu oraz firm Volvo CE i Skanska

Pozycję lidera można zawdzięczać wspaniałemu partnerstwu”.

Współpraca jest kluczem do sukcesu w dążeniu do elektryfikacji. Władze Sztokholmu, Volvo CE i wykonawca Skanska idealnie to pokazują na tym pionierskim placu budowy wolnym od paliw kopalnych i wyznaczają standardy dla innych. Przy tej współpracy zrównoważony rozwój był od samego początku stawiany na pierwszym miejscu, a w wymaganiach przetargowych oprócz w 100% wolnego od paliw kopalnych placu budowy określono także użytkowanie w 10% sprzętu elektrycznego oraz stosowanie hydrorafinowanego oleju roślinnego (HVO100) do pozostałych maszyn roboczych, jak również do transportu na budowę i z budowy. Liczymy, że takie podejście zachęci inne gminy i w sektorze budowlanym chętniej będą wykorzystywane innowacyjne rozwiązania, takie jak elektryczny sprzęt budowlany, aby zmniejszyć ślad węglowy.

Zrównoważona budowa z koparką elektryczną średniej wielkości
Współpraca
Przejście na bardziej zrównoważone budownictwo

Wyznaczamy standardy elektryfikacji placu budowy w Östersund

Jednym z najlepszych sposobów na popularyzację elektrycznego sprzętu budowlanego w sektorze budowlanym jest uwzględnienie go w wymogach zamówień publicznych. Weźmy na przykład budowę nowego przedszkola w Östersund w Szwecji, gdzie lokalna gmina wyznaczyła cel, aby 95% wszystkich maszyn i narzędzi używanych na budowie było elektrycznych. Uwzględnienie tego celu zerowej emisji w procesie przetargowym zaowocowało ścisłą współpracą między partnerami projektu w dążeniu do jego realizacji. Szacuje się, że tylko ten jeden wymóg przełoży się na zmniejszenie emisji CO2 w ramach projektu o 64 tony.

Budowa fabryki akumulatorów w Mariestad

Produkcja ogniw akumulatorów na dużą skalę jest kluczowym elementem strategii Grupy Volvo w zakresie elektromobilności, aby uzyskać niezbędną moc do opracowywania holistycznych elektrycznych rozwiązań transportowych i infrastrukturalnych. Elektryczny sprzęt budowlany Volvo pomaga w realizacji projektu budowy nowej fabryki akumulatorów w Mariestad w Szwecji. To ważny krok w dążeniu do zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania wysokowydajnych akumulatorów i wspierania ogólnych ambicji firmy związanych z całkowicie zrównoważonymi rozwiązaniami transportowymi.

Fabryka akumulatorów w Mariestad

Wewnętrzna przebudowa cegielni w Rumunii

Ładowarka kołowa L25 Electric była używana przy przebudowie cegielni w fabrykę drewnianych mebli. Z uwagi na konieczność pracy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz zakładu, rumuński klient wybrał zeroemisyjną ładowarkę kołową do wielu różnych zadań. Brak emisji spalin i niemal bezgłośna praca sprawiły, że maszyna idealnie sprawdziła się przy dostarczaniu surowców i transporcie dużych gotowych produktów.Za sprawą niskich wymagań w zakresie konserwacji oraz niższych kosztów eksploatacji i produkcji maszyna L25 Electric była nie tylko bardziej zrównoważonym, lecz także bardziej ekonomicznym wyborem.

Budowa fabryki mebli przy użyciu maszyn elektrycznych

Wydajne wyburzanie przy użyciu maszyn elektrycznych

Włochy

Prace wyburzeniowe we Florencji

Koparka ECR18 Electric była używana do transportu materiałów, prac ziemnych i drobnych zadań wyburzeniowych wewnątrz Palazzo Vecchietti we włoskiej Florencji. Doskonała hydraulika i siła odspajania sprawiają, że nie odbiega ona wydajnością od wersji z silnikiem wysokoprężnym.

Prace wyburzeniowe we Włoszech
Teksas

Prace wyburzeniowe w Teksasie

Rodzinna firma szukała zeroemisyjnej maszyny wyburzeniowej. W przypadku maszyny z silnikiem wysokoprężnym musieliby przerywać produkcję co około godzinę, aby obniżyć poziom emisji CO2. Jednak dzięki koparce EC18 Electric zakład Robles1 mógł pracować przez cały dzień.

Prace wyburzeniowe w Teksasie
Prace wyburzeniowe przy użyciu maszyn elektrycznych w Rumunii
Rumunia

Prace wyburzeniowe w Rumunii

Prosty i intuicyjny proces ładowania pozwolił firmie wyburzeniowej Imperial PG z łatwością wykonywać ładowarką L25 Electric szereg zadań wewnątrz i na zewnątrz bez zbędnych przestojów, a także pomógł w bezproblemowym wprowadzeniu rozwiązań elektrycznych.

Zeroemisyjny sprzęt budowlany
Budownictwo bezemisyjne
Dlaczego warto przejść na maszyny elektryczne?

Zalety maszyn elektrycznych w sektorze budowlanym i wyburzeniowym

Nie dość, że maszyny elektryczne mają niemal identyczne specyfikacje jak wersje z silnikami wysokoprężnymi, to jeszcze zapewniają szereg innych korzyści, które czynią je idealnym rozwiązaniem w sektorze budowlanym i wyburzeniowym. Elektryczny sprzęt budowlany nie emituje żadnych spalin, pracuje niemal bezgłośnie i generuje mało drgań – doskonale nadaje się do prac zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, a także w miastach czy poza godzinami pracy. Co więcej, ich wysokie osiągi w połączeniu z wszechstronnymi rozwiązaniami ładowania gwarantują optymalną produktywność.

Odkryj więcej korzyści, jakie przynosi elektryczny sprzęt budowlany

Ładowanie w sektorze budowlanym i wyburzeniowym

W miastach zwykle nie ma problemu z dostępem do energii elektrycznej, więc można łatwo ładować elektryczny sprzęt budowlany bezpośrednio z sieci przez rozdzielnicę elektryczną. Jednak w przypadku bardziej oddalonych placów budowy i wyburzeń lub w miejscach, gdzie dostęp do zasilania jest ograniczony, można używać mobilnych jednostek zasilających do ładowania zarówno dużego, jak i kompaktowego sprzętu. Łatwo się je przenosi i umieszcza dokładnie tam, gdzie są potrzebne, a ponadto zapewniają stabilne ładowanie w każdym zastosowaniu.

Ładowanie maszyn budowlanych

Kalkulator czasu pracy

Sprawdź, jaki jest czas pracy na zasilaniu elektrycznym i którą ładowarkę wybrać

Oblicz

Kalkulator oszczędności kosztów

Dowiedz się, ile można zaoszczędzić, pozbywając się kosztów paliwa

Oblicz

Kalkulator redukcji emisji CO2

Dowiedz się, o ile można zmniejszyć ślad węglowy

Oblicz

Elektryczne maszyny budowlane – do wszystkich zastosowań

Zagospodarowanie odpadów i recykling

Zelektryfikowane zagospodarowanie odpadów i recykling

Elektryczny sprzęt budowlany idealnie wpisuje się w segment zagospodarowania odpadów i recyklingu, w którym tak duże znaczenie ma gospodarka o obiegu zamkniętym. Umożliwia wykonywanie bez trudu wielu różnych zadań, często w ograniczonej przestrzeni, wprowadzając do tego segmentu jeszcze bardziej zrównoważone podejście.

Zelektryfikowane zagospodarowanie odpadów i recykling
Rekreacja

Elektryfikacja sektora rekreacji

Hałas i spaliny nie muszą zakłócać obcowania z naturą lub spędzania wolnego czasu. Wystarczy tylko zastąpić maszyny z silnikami wysokoprężnymi maszynami elektrycznymi. Narzędzia i sprzęt z akumulatorowym zasilaniem elektrycznym zyskują coraz większą popularność w branży, która szuka metod pracy bez szkodliwego wpływu na środowisko.

Elektryfikacja sektora rekreacji
Sieci infrastrukturalne

Zelektryfikowane prace przy instalacji mediów

Brak emisji spalin i niemal bezgłośna praca to niezbędne cechy w przypadku miejskich projektów budowlanych – zapewniają bardziej komfortowe warunki zarówno dla osób pracujących w pobliżu placu budowy, jak i przechodzących obok niego. Biorąc pod uwagę dążenie miast do realizacji celów w zakresie zrównoważonego rozwoju, elektryczny sprzęt budowlany jest idealnym rozwiązaniem do prac infrastrukturalnych w środowiskach miejskich.

Zelektryfikowane prace przy instalacji mediów
Nasza historia Innowacje Zrównoważony rozwój Kariera Centrum Obsługi Klienta Rzecznik Klienta Maszyny używane Kontrakty Serwisowe Volvo Dokumenty do pobrania LinkedIn Instagram Facebook YouTube X Aktualności Wydarzenia i inicjatywy www.volvogroup.com Copyright Prywatność Informacje o plikach cookie Kontakt do nas