+48 508 508 167 Change market Nasze oddziały Zaloguj się
Strona główna Elektryczny sprzęt budowlany Korzyści
Ładowarka kołowa L25 Electric w rolnictwie
Elektryczny sprzęt budowlany Volvo
Zalety elektrycznego sprzętu budowlanego

Dlaczego elektryczne pojazdy budowlane są słusznym wyborem?

Wybór elektrycznych maszyn budowlanych przynosi wiele korzyści. Branża budowlana wymaga pilnej transformacji, by zmniejszyć ślad węglowy. Dlatego zeroemisyjne maszyny z zasilaniem akumulatorowym są doskonałym rozwiązaniem do bardziej zrównoważonej pracy przy zachowaniu optymalnej wydajności.

W ramach dążenia społeczeństwa do osiągnięcia neutralności węglowej, wraz z elektrycznymi samochodami i środkami transportu publicznego rośnie liczba elektrycznych pojazdów budowlanych. Nie należy jednak myśleć, że mają one gorsze możliwości niż tradycyjne maszyny napędzane silnikami wysokoprężnymi. Maszyny elektryczne poza niemal identycznymi specyfikacjami jak ich odpowiedniki z silnikami wysokoprężnymi – co zapewnia równie wysoką wydajność – mają wiele dodatkowych zalet. Zapewniają wysoką wydajność przy niskim hałasie, mniejszym drganiom i całkowitym braku emisji dwutlenku węgla. Przyczyniają się do tworzenia czystszych i cichszych miast na całym świecie, zmniejszając zarówno zanieczyszczenie powietrza, jak i hałas. Wierzymy, że dzięki bardziej zrównoważonej pracy są w stanie uczynić świat lepszym miejscem. Kolejna zaleta, o której mówi się mniej, a która jest równie istotna, to pozytywny wpływ na finanse i wydajność firmy. Przyjrzyjmy się zaletom elektrycznych pojazdów budowlanych, ich wpływowi na środowisko i innym kwestiom, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze elektrycznego pojazdu budowlanego Volvo.

Pokaż więcej

Korzyści płynące ze zgodności z przepisami o zerowej emisji

Miasta i gminy na całym świecie wprowadzają rygorystyczne wymogi dotyczące ochrony środowiska w celu przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Są one niezbędne, aby pomóc nam razem osiągnąć nasze wspólne cele w ramach porozumienia paryskiego.

W tym kontekście warto przyjrzeć się naszym zeroemisyjnym maszynom elektrycznym. Wierzymy, że mogą one znacznie pomóc władzom w wyeliminowaniu z placów budowy paliw kopalnych, ograniczając ich wpływ na środowisko. Ponieważ w przypadku maszyn elektrycznych budownictwo bez emisji CO2 nie jest jedynie obietnicą bez pokrycia. To prawdziwa szansa, by wykonać prace zgodnie z takimi samymi wysokimi standardami, ale w czystszy i cichszy sposób.

O ile można zmniejszyć emisję dwutlenku węgla?

Korzyści płynące z niższych kosztów projektu i braku faktur za paliwo

Przejście na nasze maszyny elektryczne to doskonały sposób na obniżenie kosztów operacyjnych. Nie trzeba się martwić o faktury za olej napędowy ani szkodliwe spaliny, które są jego nieodłączną częścią. Wystarczy naładować maszyny i można zabrać się do pracy.

Koszt początkowy elektrycznego pojazdu budowlanego to nie jedyna oszczędność – krótszy czas pracy silnika pozwala obniżyć ogólne koszty operacyjne. Koszty konserwacji i serwisowania również są niższe, ponieważ akumulatory litowo-jonowe i silniki elektryczne są niemalże bezobsługowe. Do tego nie trzeba wymieniać filtrów oleju. Wszystko to przekłada się na mniejszy ciężar zarówno dla głowy, jak i portfela.

Dowiedz się więcej, korzystając z kalkulatora oszczędności

Korzyści płynące z (niemal) bezgłośnej pracy

W porównaniu z emisjami z paliwa może się to wydawać mało istotne, ale hałas bardzo negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie osób przebywających na placu budowy oraz wszystkich mieszkających i pracujących w pobliżu. Z badań wynika, że hałas przyczynia się nie tylko do problemów ze zdrowiem psychicznym, ale także migotania przedsionków, niewydolności serca i udaru mózgu. Niemal bezgłośna pracy naszych elektrycznych pojazdów budowlanych już teraz ma bardzo pozytywny wpływ na środowiska miejskie. Dzięki wyeliminowaniu hałasu generowanego przez maszyny z silnikami wysokoprężnymi prace budowlane można z łatwością prowadzić na terenach mieszkalnych i biurowych, a śmieciarki i samochody dostawcze mogą jeździć przez całą noc, nikogo nie budząc.

Słyszysz nasze maszyny elektryczne?
Maszyna elektryczna nie pracuje na biegu jałowym
Powody, dla których wartość przejść na sprzęt elektryczny
Dlaczego warto wybrać ECR25 Electric

Maszyna elektryczna pracuje tylko wtedy, gdy jej potrzebujesz

Dużą zaletą elektrycznego sprzętu budowlanego jest to, że nie pracuje na biegu jałowym. Dopóki silnik wysokoprężny nie zostanie wyłączony, pracuje przez cały czas i emituje spaliny, nawet na postoju. Za to elektryczne maszyny budowlane przestają pracować od razu, gdy operator przerwie pracę. W tym czasie można ładować te maszyny, maksymalnie wydłużając ich czas pracy. Brak pracy na biegu jałowym przekłada się na mniejsze zużycie i tym samym rzadsze naprawy lub serwisowanie części, co w efekcie wydłuża czas pracy bez przestojów i obniża koszty. W końcu im mniej czasu maszyna stoi w warsztacie, tym więcej czasu może pracować na placu budowy.

Zobacz nasz kalkulator czasu pracy

Zalety elektrycznego sprzętu budowlanego – wszechstronność

Nie istnieją idealne rozwiązania uniwersalne, ale dzięki naszej sprawdzonej strategii w zakresie elektromobilności jesteśmy w stanie dostarczać klientom najwydajniejsze rozwiązania akumulatorowe bez względu na różne potrzeby. Dotyczy to zarówno minikoparki używanej do budowy drogi lub rozbiórki wewnątrz budynku, jak i cięższej ładowarki kołowej używanej w kopalni odkrywkowej – opracowaliśmy niezawodne elektryczne pojazdy budowlane i rozwiązania ładowania umożliwiające naszym klientom wyeliminowanie emisji z placu robót przy zachowaniu pełnej wszechstronności i wszystkich opcji potrzebnych do realizacji zadania.

Odkryj wszechstronność elektrycznego sprzętu budowlanego

Wyższa wydajność dzięki natychmiastowej reakcji

Zasilanie akumulatorowe poprawia precyzję sterowania i manewrowania, znacznie ułatwiając pracę. Skraca to również czas szkolenia operatorów i obniża koszty. Natychmiastowe reagowanie na polecenia operatora elektrycznego pojazdu budowlanego zapewnia także większą efektywność i produktywność.

Te bardziej zrównoważone wersje maszyn z silnikami wysokoprężnymi mają tak samo wysokie osiągi, jak nie wyższe.

Zobacz nasze osiągnięcia w Slakthusområde
Sprzęt elektryczny podczas rozbiórki wewnątrz budynku

Korzyści płynące z nowych możliwości biznesowych

Rozwój elektrycznych rozwiązań budowlanych zaowocował również nowymi i innowacyjnymi możliwościami biznesowymi. Za sprawą zerowej emisji i niemal bezgłośnej pracy można teraz pracować w miejscach, gdzie maszyny z silnikami wysokoprężnymi nie mają wstępu, na przykład wewnątrz budynków i w strefach niskiej lub zerowej emisji, a także w nocy. Operatorzy mogą pracować w systemie zmianowym, nie przeszkadzając osobom w pobliżu ani nie wpływając negatywnie na tempo prac.

Elektryczny sprzęt budowlany ma też wiele innych zalet. Można nim pracować w pobliżu ludzi, zwierząt lub delikatnych roślin bez zagrożenia dla zdrowia i środowiska. Przekonaliśmy się, że otwiera to szereg możliwości w sektorach kształtowania krajobrazu, rolnictwa i rekreacji.

Bezpieczeństwa koparki elektrycznej

Korzyści płynące z bezpieczeństwa sprzętu elektrycznego

Niski hałas generowany przez maszyny elektryczne zapewnia dobrą komunikację między operatorami maszyn i pracownikami w ich pobliżu. Za sprawą mniejszych drgań w porównaniu z pojazdami z silnikami wysokoprężnymi obsługa maszyn elektrycznych jest bardziej komfortowa, przez co pracownicy są mniej zmęczeni i spada ryzyko wypadków.

Oczywiste jest również, że czystsze powietrza jest dużo lepsze dla zdrowia i dobrego samopoczucia ludzi. Biorąc pod uwagę zanieczyszczenia emitowane przez silniki wysokoprężne, jest to duża zaleta rozwiązań zeroemisyjnych.

Kilka słów od naszych klientów

Kształtowanie krajobrazu

Kształtowanie wrażliwego krajobrazu

„Brak emisji i hałasu pozwala pracować w miejscach publicznych. Pracując w zamkniętym środowisku, takim jak las deszczowy, bardzo ważna jest ochrona ekosystemu i niedopuszczenie do żadnych zanieczyszczeń. Przy odrobinie planowania z wyprzedzeniem mogliśmy efektywnie używać tych maszyn przez cały dzień”. David Gorman, edukator ds. żywych krajobrazów w ogrodzie botanicznym Eden Project w Wielkiej Brytanii.

Kształtowanie krajobrazu przy użyciu maszyn elektrycznych
Ładowanie sprzętu budowlanego

Wszechstronne rozwiązania do ładowania

„Ładujemy maszyny przy użyciu normalnego zasilania z gniazdka, ale mamy też do dyspozycji szybką ładowarkę. W sytuacji awaryjnej możemy użyć szybkiej ładowarki, aby naładować akumulatory i wznowić pracę. Mamy tu dostęp do źródła energii i w każdej chwili możemy podłączyć do niego maszynę. Kolejną zaletą jest brak emisji spalin. To świetne”. Melchior Burlon, kierownik budowy w firmie Ghelma AG Baubetriebe, opowiada o używaniu koparki ECR25 Electric na dużej wysokości na szwajcarskim szczycie Schilthorn.

Dowiedz się więcej na temat ładowania
Często zadawane pytania na temat elektromobilności

Porzuć błędne przekonania

Mówi: „Gdybym miał do wyboru maszynę elektryczną lub dieslowską w tej klasie wielkości, wybrałbym model elektryczny, ponieważ pod wieloma względami ma przewagę. Gdy maszyna została dostarczona na budowę, wiele osób wyrażało wątpliwość, czy wystarczy jej energii na cały dzień pracy. Okazało się, że sceptycy nie mieli racji!”. Richard Sjöblom, operator koparki w firmie Skanska, opowiada o używaniu maszyny EC230 Electric na placu budowy bez paliw kopalnych w Szwecji.

Często zadawane pytania na temat elektrycznego sprzętu budowlanego
Nasza historia Innowacje Zrównoważony rozwój Kariera Centrum Obsługi Klienta Rzecznik Klienta Maszyny używane Kontrakty Serwisowe Volvo Dokumenty do pobrania LinkedIn Instagram Facebook YouTube X Aktualności Wydarzenia i inicjatywy www.volvogroup.com Copyright Prywatność Informacje o plikach cookie Kontakt do nas