Kluczem do optymalnej eksploatacji elektrycznych maszyn budowlanych jest planowanie. Planowanie ładowania nie musi być trudne. Tak samo jak ze wszystkim, co nowe – na początku może się wydawać nieco dziwne, ale wkrótce staje się naturalnym elementem rutyny.
Przejście na maszyny elektryczne wymaga wykonania dwóch bardzo prostych kroków. Gdy już to zrobisz, zyskasz pełną moc i wydajność oraz dodatkowe korzyści wynikające z użytkowania maszyn elektrycznych, takie jak brak emisji spalin, cichsza praca i mniej drgań. Zaczynamy!
W pierwszej kolejności należy przyjrzeć się obecnym operacjom i potrzebom. Jakie prace wykonuje maszyna i ile one trwają? Jakie są warunki na placu budowy? Do jakiego źródła zasilania masz dostęp – czy jest na placu budowy czy poza nim? Wszystkie te czynniki wpływają na zużycie energii i tym samym oczekiwany czas pracy maszyny.
Kolejnym krokiem po zebraniu tych informacji jest obliczenie, kiedy, gdzie, jak długo i przy użyciu jakich opcji ładować maszynę.
Pomoże Ci w tym opracowany przez nas łatwy w obsłudze kalkulator czasu pracy. Wprowadź powyższe informacje, aby poznać przykład ładowania w ciągu dnia pracy. Ten kalkulator wskaże również wymagane opcje ładowania do danej pracy lub danego zastosowania.
Łatwy w użyciu kalkulator ładowania dla kompaktowych maszyn elektrycznych
Łatwy w użyciu kalkulator ładowania dla dużych maszyn elektrycznych
Posłuchaj Richarda Sjöbloma, operatora koparki EC230 Electric.
Pomimo konieczności wprowadzenia kilku niewielkich zmian w planie dnia, miło się zaskoczysz, jak łatwo ładowanie się w niego wpisuje i staje się naturalnym elementem każdego dnia.
W Volvo CE przyjmujemy kompleksowe podejście, opracowując elektryczne maszyny budowlane i dostosowane do nich rozwiązania ładowania. Dlatego stale rozwijamy naszą gamę rozwiązań ładowania dostosowanych do wszelkich potrzeb i umożliwiających wyeliminowanie paliw kopalnych z placów budowy. Możesz liczyć na naszą pomoc w tej transformacji.